Jak si vybrat správné tarotové karty

Jak si vybrat správné karty, tarotové karty
Dnes mne jedna klientka inspirovala k napsání příspěvku…
Drtivá většina z nás, hlavně ženy, určitě zkoušela vykládat karty, ať už jen tak ze zvědavosti nebo při nějakých okolnostech, kdy bychom chtěli vědět, jak dál…Ale jaké karty si vybrat? Ze kterých karet je to nejjednodušší, které karty dávají jasné a správné odpovědi?
Většinu lidí lákají tarotové karty. Pozor, existují také Taroky, ale to je něco úplně jiného.
Ať už jste nováčci nebo s kartami máte zkušenosti, výběr tarotu může být pro někoho neuvěřitelně těžká věc. Na výběr jsou stovky různých tarotových balíčků, všechny s vlastní symbolikou, se svými energiemi, příběhy, vlastní mytologií a některé balíčky jsou přímo umělecká díla… Kde tedy začít? Jak prozkoumáte tolik různých karet, abyste našli svůj dokonalý balíček karet?
– s kartami musíte mít osobní spřízněnost, dobrý pocit
Absolutní “numero uno” pro výběr tarotového balíčku jsou osobní a intuitivní příjemné pocity, které cítíte. Vaše nejlepší kamarádka nebo odborník vám může doporučit balíček, který se mu líbí, ale pokud se pokaždé, když používáte tarot s těmito kartami cítíte nepříjemně, pak to není ten pravý balíček pro vás. Většina učitelů tarotu používá tarot Rider Waite, ale vy jste se třeba zahleděli do karet Fairy Tarot, pak si je vezměte.
Pokud máte poblíž obchod s ezoterikou, zastavte se a podívejte se na všechny balíčky které mají (dnes jsou k dostání třeba i ve větších prodejnách knih jako je Kanzelsberger nebo v papírnictvích). Dobré je se dívat, energie kterého balíčku vás přitahuje. Existuje osobní spojení mezi vámi a tarotovými kartami? A pokud si chcete koupit tarotové karty online, podívejte se na obrázky karet, abyste zjistili, zda jsou vám příjemné.
– prozkoumejte obrázky každé karty
Tady je problém, že karty v obchodech jsou zabalené – zatavené v igelitovém obalu. Většina zkušených kartářek by karty, které už někdo “prolistoval”, nechtěla. Každý máme jinou energii, která se přenáší do karet. Proto buď je lepší, když vám jedny karty rozbalí, které potom zůstanou pro všechny další k náhledu, nebo si prohlédněte všechny obrázky jednotlivých balení na internetu. Najděte co nejvíce obrázků. Jaká je vaše první reakce na obrázky? Máte rádi barvy a obrázky? Některé karty jsou velmi atraktivní. Také se můžete podívat na karty a začnete chápat význam každé z nich. Podívejte se na karty Velké a Malé Arkány. I já jsem se spálila, když jsem si neprohlédla u některých tarotů karty malé Arkány, které nebyly s obrázky, ale jen symboly, což těm, kdo ještě význam karet úplně neznají, moc nepomůže.
– vyberte si karty podle úrovně svých zkušeností
Pokud s tarotem začínáte, můžete se začít učit s nejoblíbenějším tarotovým balíčkem, balíčkem Rider Waite. Je to snadno pochopitelné, obrázky jsou přímočaré a praktické a pro tento balíček je k dispozici velké množství informací. Pokud jste zkušenější nebo hledáte nový balíček, můžete si vybrat karty abstraktnější, mýtické. Mohou vás fascinovat staré tradiční tarotové balíčky jako Tarot de Marseille, Tarot Visconti. Nebo můžete dát přednost moderním tarotům.
– najděte velikost karet, která vám vyhovuje
To je hodně důležitá věc….Tarotové karty se totiž dodávají v různých velikostech. Musíte si vybrat velikost, která vám vyhovuje. Obří tarotové karty mohou být skvělé pro nějakou prezentaci, ale těžko se míchají a nejdou dobře držet v ruce. Pro vaše osobní výklady nebo čtení klientovi může být mnohem lepší klasická velikost karet (jako karty na kanastu nebo mariáš). A mini tarotové karty se zase spíš hodí do kabelky pro čtení tarotu na cestách. Pokud jsou karty příliš velké nebo příliš malé, mohou být pro vás pak vcelku nepohodlné.
– popřemýšlejte, jak chcete používat své tarotové karty
Přemýšlejte o tom, co s tarotem chcete absolvovat. Jestli se snažíte ve svém životě najít klid a mír, pak by pro vás mohl být Osho Zen Tarot super balíček. jestli se chcete se spojit se svou vnitřní bohyní, mhly by vám sedět tarotové mýtické balíčky Bohyně. Jestli se zajímáte o rituály a podobné praktiky, podívejte se na balíček Druidského tarotu.
Pak bude mnohom lehčí najít balíček, který je perfektní pro vaše osobní potřeby a přání. Určitě se časem dopracujete k tomu, že potřebujete nový tarotový balíček, abyste se někam posunuli.
A pokud jste profesionál a tarotový expert, určitě víte, že je nezbytností pořízení si několika různých tarotových balíčků v závislosti na tom, co nejlépe vyhovuje vašemu klientovi a momentální situaci.
Táňa
Objednávky, konzultace (karty, léčení a odblokování SRT)
služby osobně, mailem i telefonicky
objednávky denně 8-20hod tel. 607 99 22 99 i Whatsapp
Messenger fcb profil Táňa Labovská
Mail LabovskaTatana@seznam.cz
fcb Táňa Labovská