Archiv pro rubriku: Aktuality, novinky

Novinky

Skřítek – Duch dvora – Dvorovoj

Dvorovoj (rusky Дворовой)

je slovanský duch dvora. Byl spojován s pozemkem usedlosti, chlévem pro dobytek a se stájemi. Dvorovoj je podobný domácímu duchu domovojovi, i když je méně dobrotivý. Dvorovoj byl považován za nebezpečnějšího než domovoj, protože mohl představovat hrozbu pro hospodářská zvířata, zejména pro zvířata s bílou srstí.
Také byl chápán jako jedno z divokých zvířat, která žila na dvoře vedle domácích zvířat. Jeho nejčastějšími “ztělesněními” byly lasička a nejedovatý (často bílý) had, kteří nacházeli úkryt pod verandou nebo v jiné části dvora. Ve Smolenské oblasti v Rusku byl dvorovoj vnímán jako had s hlavou kohouta a kohoutím “hřebínkem”. Ve Vladimirské oblasti v Rusku lidé zavěšovali na dvůr větev borovice nebo smrku s hustým jehličím jako “domeček” pro dvorova. Tomuto domku z větví se říkalo “matka”, “matošnik”, “maternik”, “čapka” (čepice) nebo “kurinaja lapa” (kuří noha).
Podle některých je důvodem, proč se dvorovoj může zdát nepřátelský vůči lidem, že jeho hlavním zaměstnáním je péče o domácí zvířata a ne o lidi. Zároveň se dvorovoj nechová ke všem zvířatům stejně. “Přátelit” se s ním může pouze pes a kozel. Ptáci jsou mimo jeho dosah a nepodléhají jeho moci. Pokud se mu však nějaké zvíře nelíbí (obvykle zvíře určité barvy), každou noc ho trápí. Občas také splétá koňům hřívy.
Aby zlého dvorovoje zastrašili, zavěšují někteří statkáři ke stropu stodoly mrtvou straku, protože se věří, že dvorovoj tohoto ptáka nesnáší. Toto kouzlo nicméně funguje jen dočasně – není dobré dlouho uchovávat ve stodole mrtvé ptáky! Nejlepším způsobem, jak dvorovoje uklidnit, bylo vyhýbat se chovu zvířat barvy, kterou dvorovoj “neměl rád”, nejčastěji bílých koček, bílých psů a světle šedých a bílých koní.

Závislost na věštění?

Závislost na věštění?
Včera jsem narazila ve spřátelené skupině na  fcb na rozhovory o tom, zda může na předpovědích, výkladech karet, horoskopech, I tingu, apod., vzniknout závislost a jestli jsme se s někým takovým setkali a jak to s věštěním vlastně máme my, profesionálové….
Můžu napsat, že ani ve svém soukromém, ani profesním životě, jsem se s nějakým úplným závislákem, který by, než někomu otevře dveře, si vykládal karty nebo volal při každé prkotině své věštkyni, nesetkala. Když cítím, že je klient v nějakém složitém období, je jasné že pomohu nebo se asi budeme vidět nebo slyšet častěji…Určitě se pak lidé přijdou zeptat při těžkých životních situacích, ale dost často pozdě…Den před rozvodem už nikomu asi neporadím jak udržet vztah a to samé s exekucí, která už ťuká na dveře…
No a jak to máme my, věštci s předpověďmi sami pro sebe?
Každé ráno (tedy když stíhám :-)) si vezmu dvě tarotové karty, abych viděla, jaký je den přede mnou. Někdy i karty na vykuřovadla, jaká mám použít (Thomas Kinkele – Duchové rostlin).
Když nerozumím nějaké situaci, která se stala a nemám do ní vhled, ptám se I tingu.
V širší rodině se mne ptají jen při závažných situacích, kdy se musí rozhodnout, stalo se něco zvláštního, atd… nebo když se jim zdají zvláštní sny, apod.
vaše Táňa
Objednávky, konzultace (karty, léčení a odblokování SRT)
služby osobně, mailem i telefonicky
objednávky denně 8-20hod tel. 607 99 22 99 i Whatsapp
Messenger fcb profil Táňa Labovská
Mail LabovskaTatana@seznam.cz

Magické otázky

Magické otázky

Magické otázky…
Známý psychoterapeut Frederick Perls napsal, že existují tři otázky, které vyléčí téměř každý duševní problém, jestliže se kladou dost dlouho.
Tyto zázračné otázky znějí:
Co děláš?
Co cítíš?
Co chceš?
Jestliže by někdo chtěl postupovat rychleji, může přidat ještě další dvě „nepovinné“
otázky:
Čemu se vyhýbáš?
Co očekáváš?

Magie klíčů

Magie klíčů
Nevyhazujte staré klíče!
Klíče jsou od pradávných dob používány k přitažení štěstí a ke mnoha rituálům. Klíče mají symbolicky odemykat ochranné cesty.
Podle pověry, aby klíč přinesl štěstí, musíte ho najít venku na zemi, ale platí i když ho najdete třeba ve starém domě, ve starém nábytku, atd…Klíč si můžete i koupit na různých bleších trzích, v ezo obchodech, atd…
Klíč, aby fungoval tak, jak má, musíme nejprve očistit solí (např. vlhkým hadříkem se solí) a potom ho nechat nabít na měsíčním světle, když je úplněk.
Aby vám klíč přitáhl štěstí, má se nosit v pravé kapse u kalhot nebo jako přívěšek na krku, dá se ale nosit i třeba v kabelce. Čím starší klíč, tím lepší. Klíč otevře cestu ke štěstí a odstraní překážky bránící v dosažení toho, co si přejete…
Jestli si koupíte nebo dostanete zlatý nebo stříbrný klíč jako šperk, noste ho na krku. Je to dobrá věc proti uhranutí, uřknutí a zlým lidem.
Jako hodně mocný talisman se považují tři hodně staré klíče, které se nosí jako talisman pro štěstí. Jako tetování zajišťují zdraví, štěstí a bohatství, lásku, otevírají cestu k tomu všemu…
Nádoba se starými klíči u vchodu otevírá domu cestu k prosperitě, u garáže cesty bez čekání a nehod.
Staré klíče pověšené ve skříni nebo v kuchyni přitahují prosperitu a štěstí.
Klíč, který má na sobě srdce, nošený na krku nebo na náramku, přitáhne toho pravého partnera a u těch, co jsou zadaní, zlepšení partnerského vztahu.
V těžkých situacích, smutku, velkých emocích, zkouškách, držte v pravé ruce svůj klíč., přináší ochranu.
Takže klíče už nikdy nevyhazujte! 🙂
Táňa 🙂

Tříkrálová magie

Tři králové – magie, jaký budete mít rok?
Vezměte jednu svíčku (neměla by být gelová, barevná ani parfemovaná), takže klidně stačí třeba obyčejná čajová svíčka v kelímku…dejte ji na rovný povrch a na místo, kde není průvan, zapalte ji a sledujte její plamen. Když bude plamen plápolat ze strany na stranu, znamená to cestování a změny, rovný plamen a ostré záření na vrcholu knotu je zdraví, štěstí a prosperita, když se plamen ohýbá a kroutí, tak pozor na intriky a pomluvy. Plamen prskající znamená zklamání a když svíčka sama od sebe zhasne, bude se vám letos tak trochu smůla lepit na paty.
Táňa

Čínský horoskop – jaký bude rok 2023 pro jednotlivá znamení

Jak jsem slíbila včera, tak plním – jaký bude letošní rok pro jednotlivá znamení čínského horoskopu.
Roky u znamení jsou orientační, protože čínský Nový rok je vždy od prvního novoluní v daném roce, je pohyblivý. Proto jestli jste narozeni v lednu nebo do poloviny února, můžete být znamení předchozího roku. Pokud si nebudete svým znamením jisti, napište mi do sz, podívám se do tabulek.
Jaký bude rok 2023 pro jednotlivá znamení čínského zvěrokruhu?
Úspěšnými partnery pro Králíka jsou lidé narození v roce Krysy, Opice, Psa a Kozy. Nepříznivý je rok pro Hady a Kohouty.
Králík
Rok narození 1963, 1975, 1987, 1999, 2011
Pro své příbuzné připravil Králík příjemná překvapení – rok slibuje, že bude úspěšný z hlediska práce i osobního života. králíky letos čekají romantická dobrodružství a zvýšená pozornost příslušníků opačného pohlaví. Doma se dají očekávat příjemné události, i v práci. V práci nemusíte všechno dělat sami, dobré bude rozdělit povinnosti, což asi ocení i kolegové nebo podřízení.
Vepř – Prase
Rok narození 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019
Rok 2022 byl rok Tygra, který byl pro Vepře těžký, teď si má konečně odpočinout. Po dlouhých měsících dřiny a dřiny zasloužený odpočinek…V roce Černého vodního Králíka se splní dlouho očekávaná přání, mohou se zlepšit i pracovní podmínky.
Tygr
Rok narození 1962, 1974, 1986, 1998, 2010
Králík potěší Tygra novými příležitostmi a objevy. Jejich výsledek se projeví v příštích třech letech. Hlavní je neztratit štěstí a být stále aktivní. Je důležité, aby Tygři jednali rozhodně a odvážně. Letos i jednoduchý koníček se může proměnit v celoživotní práci a začít přinášet dobrý příjem.
Had
Rok narození 1965, 1977, 1989, 2001, 2013
Hadi budou muset vynaložit hodně úsilí, aby nepromeškali své vlastní štěstí. Nejčastěji budou muset být v roli pasivního pozorovatele a nedávat o sobě moc vědět. To ale pro Hady není nic nového… Pokud se naučí žít v souladu s ostatními, se svými polovičkami i zbytkem rodiny, vše se vyřeší. Posílí tak svou autoritu a pocítí všeobecný souhlas. Bohužel jim to moc užitku nepřinese.
Kohout – Fénix
Rok narození 1969, 1981, 1993, 2005, 2017
Pro Kohouty je důležité tento rok zachovat klid a nestát se účastníky konfliktů a sporů, bojů. V roce Černého vodního Králíka se podaří úspěšně vyřešit loňské problémy a úkoly, které nebudou jednoduché. Ale ve finále roku 2023 toto znamení dostane ocenění za trpělivost a vytrvalost na správném místě a bude si moci pořádně odpočinout.
Drak
Rok narození 1964, 1976, 1988, 2000, 2012
Pro Draky to nebude jednoduchý rok. Králík otestuje dračí sílu, ale není důvod k obavám. Drak si poradí s obtížemi, které se nahromadily, bude moci znovu zazářit.
Krysa
Rok narození 1960, 1972, 1984, 1996, 2008
K dosažení svých vlastních cílů budou muset Krysy tvrdě a tvrdě pracovat. Černý vodní Králík pro ně bude rušný rok a také náročný. Krysy vyjdou ze všech potíží se ctí, protože budou věnovat čas osobnímu a profesnímu růstu. Měly by se spoléhat jen sami na sebe a o svých plánech s nikým nemluvit, ani doma.
Opice
Rok narození 1968, 1980, 1992, 2004, 2016
Králík slibuje pro Opice dobré období, které zajistí finanční stabilitu a kariérní rozvoj. Všechny sféry života půjdou vzhůru a Opice pocítí sebevědomí a budou plné energie. Jen aby se nehnaly do extrémů. Opice dělají tuto chybu nejčastěji.
Kůň
Rok narození 1966, 1978, 1990, 2002, 2014
Koně se nebudou muset příliš namáhat, ale budou moci ukázat všechnu svou nádheru. Neměli by věci uspěchat, aby se z ničeho nic nedostali do problémů. Je lepší zvolit klidnou taktiku – plavat s proudem, aby pro ně rok Černého vodního Králíka skončil tím nejlepším způsobem.
Koza – Ovce
Rok narození 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015
Nejjednodušší pro Kozy bude spolehnout se na ruku mecenášů nebo sponzorů, kteří se objeví na obzoru v roce Černého vodního Králíka. Obecně jde vše podle plánu, přichází klidná a příznivá doba. Všechny sféry života půjdou nahoru, zejména kariéra. Je možné posílit svou autoritu.
Buvol – Býk
Rok narození 1961, 1973, 1985, 1997, 2009
Dobré období pro zahájení vlastního podnikání, zahájení nového zajímavého projektu, který se tak dlouho líhne. Žádné pochybnosti! Rok Tygra vše spíš zabrzdil a v roce Černého vodního Králíka mohou čekat Býci na své dividendy. Finanční stav se zlepší, pokud se zaměří na jednu věc a prokážou píli při plnění úkolů. Těm, kteří začnou tratit síly do hodně projektů, hrozí neúspěch.
Pes
Rok narození 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018
Pes je přítel Králíka. V tomto roce je pro něj důležité usilovat o vytvoření rodinného pohodlí, svobodní by měli začít hledat protějšek a plánovat svatbu. Rok Králíka bude klidný a stabilní. Vše půjde podle plánu. Odměna za vynaložené úsilí v minulých letech na sebe nenechá dlouho čekat.
© Táňa Labovská

Čínský horoskop 2023 – Rok černého vodního Králíka

Rok 2023 – Rok černého vodního Králíka (Zajíce, někdy i přeloženo jako rok Kočky)
Od 21.1.2023 nastane rok černého vodního Králíka. Jaký by tento rok podle předpovědí měl být?
Králík není příliš odvážné zvíře, i když trochu odvahy určitě v sobě má. Ale je spíše povahy klidné a stabilní, i když umí dělat i vážná rozhodnutí. Králík je rodinné zvíře, takže v tomto roce bude velmi dobré se věnovat rodině, dobrý rok pro sňatky, početí dětí, péči o členy rodiny.
Zvíře je to skrz naskrz romantické, pozitivní a laskavé.
V tomto roce je dobré vyřešit otázky týkající se bydlení, ti kdo bydlení mají, by si ho měli více zútulnit.
Do roku Králíka je žádoucí vstupovat bez dluhů. Snažte se splatit co nejvíce své pohledávky a mít vše s bankami vyřízeno v dobrém.
V roce Králíka je také vhodné usmířit se s těmi, se kterými nejsme v pohodě a navázat vztahy s těmi, které jsme dlouho zanedbávali.
Králík je považován za diplomata, který nesnáší otevřené hádky a boje, ale raději vše řeší diplomatickou cestou, oklikou, víc přesvědčováním a jednáním, dohodami, než hrubou silou.
Rok 2023 příliš nepřeje kariéře, i když se budete hodně snažit. Ale je možno položit dobré základy, u kterých se projeví výsledky v dalších letech. Z profesí je výborný pro umělecké obory, právníky, učitele a zdravotníky, psychology.
Králík přistupuje k věcem s citem a rozumem, všechny kroky předem zvažuje, nemá rád dělání věcí impulzivně bez promyšlení.
Ve vztazích se dají očekávat nová pevná přátelství a užitečné kontakty a známosti. Můžeme obnovit i některá stará spojení.
U mladých lidí je potřeba věnovat pozornost tomu, aby se nedostali pod vliv špatných lidí, kteří mají charisma a umí mluvit a přesvědčovat ostatní, to platí obzvlášť u teenagerů.
V mezinárodní oblasti lze očekávat zklidnění, případně uzavření dohod, kompromisy.
Krásný rok Králíka, přátelé 🙂
Pokud to stihnu, tak zítra uveřejním, jaký bude mít rok Králíka vliv na ostatní znamení čínského horoskopu.
© Táňa Labovská

Magický tip na Silvestra

✨TIP NA 31. PROSINEC
OČISTNÁ SKLENICE
Funguje jako energetický čistič, abychom se vyhnuli se závisti, vyčistily se špatné energie, udrželi harmonii a klid klid doma a zabránili “nehodám” jak rozbití spotřebičů, praskání žárovek, atd., když nejsou doma energie v pohodě.
Návod:
V první řadě budete potřebovat:
Čirou sklenici bez kreseb a ornamentů
Sůl (ideální je hrubozrnná mořská sůl nebo himalájská sůl)
Ocet (nejlépe vinný nebo jablečný, ale jestli máte jen klasický, taky dobré)
Jak postupovat:
Nasypeme sůl do sklenice, asi do poloviny
Zalejeme octem tak, aby zůstaly asi 2 prsty od okraje volné
Sklenici položte na talíř pro případ, že by obsah v následujících dnech přetekl.
Abychom pociťovali výsledky, budeme si muset počkat nejméně 13 dní, než začne sklenice účinkovat a budeme mít požadované výsledky.
Kam umístit sklenici?
Nejlepší je udělat si jich několik, jednu do každé místnosti ve vašem domě, a nikdy by neměla chybět v prostorách, kam chodí návštěvy, kde došlo k hádkám, kde jsou nemocní lidé.
Pokud máte možnost, můžete jednu umístit za vchodové dveře domu.
Obsah sklenic se potom vyměňuje podle potřeby, obsah vylít, ale ne do kuchyňské výlevky, spíš v koupelně a nemýt houbičkou na nádobí, ale něčím jednorázovým….
Autor: Kameny: Les a magie

Magické koště

Magický nástroj – Koště
Koště bychom nikdy neměli mít ve skříni.
Chcete – li se vyhnout nevítaným návštěvám, dejte koště štětinami nahoru za vchodové dveře.
Nikdy nepřetahujte koště přes stůl, přináší to smůlu do domu.
V novém domě nebo bytě nikdy nezametejte starým koštětem!
Při zametání zametejte vždy směrem ke dveřím, vy k nim buďte zády, vymetete negativní energie.
Pokud se koště při zametání zlomí, je to znamení, že jste odstranili zlo, dokončete zametání a smetí venku zakopejte, koště vyhoďte, ale nejdřív mu poděkujte, že odstranilo zlo.
Když najdete koště se zlomenou rukojetí nebo kartáčem, nedotýkejte se ho, pokud už jste se ho dotkli, protřepte si ruce, jako když odstříkáváte vodu z rukou.
Nikdy nezametejte, když jsou v místnosti lidé, bere jim to štěstí. Nepodmetejte židle pod svobodnými dívkami, nemusely by se vdát.
Když kupujete nové koště, napište mu na rukojeť slovo Štěstí a vymeťte s ním celý dům.
Když dostanete dobrou zprávu, nikdy hned nezametejte, protože si štěstí vymetete.
Za úplňku dejte své koště za okno, nabije se dobrou energií.
Košte umístěné příčně na vchodové dveře zabrání vstupu negativních energií (třeba v noci), nebo zkřížená dvě košťata.
Koště pod postelí, když spíte, vás ochrání před nočními můrami.
Když budete delší dobu z domova, dejte koště do postele, štětinami na polštář, na ochranu domova před duchy a astrálními larvami.
Dopřeložila jsem od:
Autor: Kameny, les a magie

Vykuřování kávou

Vykuřování kávou

Necítíte-li se doma v pohodě a cítíte tíhu, nepokoj, neklid, pocity, že je s vámi něco, co by nemělo být a nemáte doma zrovna kadidlo nebo bílou šalvěj, můžete si pomoci i jinak…
Vykuřovat jde i obyčejnou mletou kávou (pokud máte jen celá zrna i těmi, ale lepší je mletá káva)
Vykuřování kávou umí zahnat různé astrální bytosti, negativní energie, astrální larvy, atd…
Dým ze spalovaného kávového prášku kromě toho poskytuje příjemnou vůni, rozproudí a vyčistí energii a přinese pocit pohody…
Nerozhoduje, jestli je zrovna úplněk nebo novoluní, můžete udělat v každé fázi Měsíce, když cítíte, že je to potřeba…
Kromě toho spalovaný kávový prášek dokáže vyhnat mouchy.
Když smícháte s cukrem a skořicí, přitahuje prosperitu…
Přeloženo z Kameny: Les a magie