Archiv pro rubriku: Energie kamenů

Energie kamenů

Lapis lazuli

Lapis lazuli

Kámen Starého Egypta, lapis…Na šperky je zpracováván od nepaměti, vyráběly se z něj kromě šperků také amulety, sošky, pečetidla. Tento kámen symbolizoval moc a bohatství. Prášek z lapisu spolu s voskem a olejem se používal jako barvivo – ultramarin a jako líčidlo např. ve Starém Egyptě. Dnes se cení jako kámen moudrosti, přátelství a lásky, ochrany.
Tento kámen se vztahuje už svou barvou k duchovnu, je to kámen meditací a kontemplací. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku, otevírá v nás větší možnosti k pochopení zákonů Vesmíru. Dokáže probudit vnitřní vhledy a pomáhá nás napojit na Zdroj a důvěru nechat se vést, mít při tom pocity jistoty a bezpečí. Položený na třetí oko dokáže napojovat na vědění našich předků. Umí uklidnit strachy a nejistoty. Je to prostě moudrý kámen, který vyzařuje důstojnost. Je to kámen králů a vládců, stejně tak královská bývá jeho cena, pokud je pravý. Podporuje otevřenost, zdravý rozum a umění prosadit sebe i vlastní názory.Tento kámen a jeho vyzařování podporuje partnerskou věrnost, dokáže nám pomoci i najít přátele, kteří budou dobří a věrní. Pro tyto účely by se měl nosit kámen na těle a hlavně jako náhrdelník. Často bývají na lapisu zlaté pyritové vrostlice(viz obrázek), které mu dávají ještě větší kouzlo. Upíři ho údajně používají, aby mohli vydržet na denním světle.
Kámen reguluje krevní oběh, mírní otoky a křeče, má vliv na správné fungování štítné žlázy a brzlíku. Zmírňuje teploty, záněty průdušek, vyrovnává krevní tlak a dobře působí proti bolestem hlavy ze stresu a nervozity, je prevencí proti rakovině, infarktu a mrtvici.
Lapis lazuli čistíme velmi často, pod tekoucí vodou a nabíjíme jen krátce na přímém slunci…

Táňa

Sugilit

Sugilit

Zlepšení koncentrace, meditace, čestnost, mravnost, pokora. Uklidnění neustále pobíhající mysli. Poznání, že jsme jen zrnko písku, kapka v moři v Božím plánu. Zmírnění žalu, krizí konfliktů. Léčení, zmírnění duševních potíží, krizí, chorob. Tlumí epilepsii, obsese. Pomáhá svou energií lidem závislým na drogách nebo alkoholu. Kámen se jmenuje sugilit…

Táňa

Stříbro

Stříbro

Potřebujete udržet správný chod životních funkcí, správný chod orgánů v těle, v oslabení zaktivovat duševní a fyzickou energii? Podpořit meditace, fantazii, cílevědomost? Utišit rozčilení, záchvaty hněvu, pocity viny a lítosti? Pochopit naše životní poslání? Najít vnitřní klid? Noste stříbro…

Táňa

 

Tanzanit

Tanzanit

Potřebujete zostřit smysly, slyšet a cítit věci jako “poprvé” a stále znovu a dobrat se jejich podstaty, poznat pravdu a prazáklad? Dívat se pod povrch, vnímat a myslet pravdivě? Nalézt svoje poslání, sílu ve víře a kráčet k podstatě všeho bytí, ať je nazývána jakkoliv? Pořiďte si tanzanit…

Táňa

 

Morganit

Morganit

Kámen jasnosti, čistoty srdce, vhledu.Souznění s Matkou Zemí, harmonie s přírodou a jejími cykly. Jeho energie působí na rozpuštění hrubosti, hulvátství, bezohlednosti, agresivity, fanatismu a špatných návyků, závislostí – pomalu, ale napořád….
Zlepšení činnosti plic, štítné žlázy, nervů. Podpora při stresech a depresích. Zlepšení při onemocněních močového ústrojí, to všechno umí jemná energie odrůdy berylu – morganit…

Táňa

 

Goethit

Goethit

Goethit je energeticky něco jako přírodní anabolikum, podporuje růst svalů při posilování, pomáhá při epilepsii, anemii, řídnutí kostí, ale i při menstruačních bolestech. Zlepšuje potíže s ušima, nosem, krkem, žaludkem, prospívá žilám a jícnovým varixům.
Je vhodný pro věštce, zvyšuje jasnovidění a odhaluje budoucnost.

Táňa

 

Serpentin

Serpentin

Serpentin získal svůj název od podobnosti vzorů jeho povrchu s hadí kůží. Na obrázku je serpentin s příměsí fialového stichtitu. Serpentin má naleziště i v Čechách, kdy z tohoto důvodu (blízké naleziště) třeba premonstrátský klášter v Teplé má z tohoto kamene velkou část vybavení (křtitelnice, atd.)
Energie kamene, jak se věřilo a proč se nosil při sobě – jako ochrana před uštknutím, před otravami jedem a kámen vytahuje z těla ven i psychické toxiny (negativní myšlenky, pocity, programy), dokáže dodat vnitřní klid, duševní rovnováhu, jasnou hlavu, cílevědomost a rozpouští hádavost, agresivitu, náladovost, nervozitu. Je i ochranou energetickou.
Zdraví – serpentin působí dobře na srdeční činnost, tachykardii, imunitu, hojí infekční onemocnění plic a ledvin, posiluje trávení, hlavně žaludek a harmonizuje hormonální činnost…

Táňa

Kalcit

Kalcit – zostřené vnímání

 

Učíte se a potřebujete zvětšit kapacitu paměti? Zrychlit a zostřit myšlení? Zvýšit si osobní fyzickou, mentální i spirituální aktivitu?Zapomenout na rutinu a zkostnatělé vzory vašeho chování a myšlení? Potřebujete zlepšit stav kostí, vlasů, kloubů, nehtů? Zlepšit pleť? Pak si pořiďte kalcit… může mít všechny barvy – od čiré, která je na obrázku, po černou…Vedle křemene je to nejčastěji se vyskytující kámen, který tvoří nejrozmanitější útvary.

Tento kámen používají hojně šamani, chrání před magickými útoky, hlavně v noci…

Odrůda, kterou vidíme před sebou, působí hlavně na 6. a 7. čakru, podporuje duchovní vývoj, naší energii, údajně posiluje paměť. Má nám ukazovat bloky a překážky při našem vývoji a správné cestě.

Zdraví – posiluje kosti, napomáhá u dětí správnému růstu kostí a zubů, reguluje látkovou výměnu. Posiluje celkově imunitu a čistí pleť.

Kalcit energeticky čistíme tak, že ho opláchneme pod proudem vlažné vody, tuto odrůdu můžeme nabíjet na sluníčku, barevné spíše jen na denním světle, kvůli barvě…

Táňa

Měsíční kámen

Měsíční kámen(Měsíček) – Adular

Na obou obrázcích jsou Měsíční kameny, často jde jejich barva až do nažloutlé, nebo pak ty vzácnější, většinou ze Srí Lanky, namodrale opalizují (lesknou se) a podle toho tento kámen dostal název.
Kámen a jeho energie jsou spojeny ryze s ženskými energiemi. V Indii je to kámen lásky, vnitřního míru a citu, ale také kámen pocestných.
Adular podporuje ženské vlastnosti jako plodnost, mírnost, jemnost a intuici. Klidní rozrušení. Muže zjemňuje a zbavuje je necitelnosti, hulvátství a hrubosti.
Je ale ochráncem a léčitelem žen. Zvyšuje přitažlivost. Pomáhá při menstruaci, otěhotnění, přechodu, porodech. Zmírňuje nebo odstraňuje výkyvy nálad, PMS.
Kamenu kolísá energie (síla) podle fází Měsíce, což v praxi znamená, že nejsilnější je při úplňku…
Kámen nabíjíme na měsíčním světle a očišťujeme pod proudem vlažné vody.

Táňa

Šungit

Šungit
 
Tajemný kámen se záhadným původem, s jediným nalezištěm na světě, v ruské Karelii. Obsahuje fullereny (mimozemské molekuly), které většinou obsahují meteority. O tomto kameni a jeho účincích byly napsány celé knihy…Jmenuje se šungit, často v mezinárodních odkazech jako shungit, dost často mu říkají i čertův kámen. Jeho stáří je vědci odhadováno na dvě miliardy let. Více ve známost vešel zhruba v roce 1709, kdy mezi sebou sváděli bitvu u Poltavy Švédi s Rusy. Díky špatnému zásobování byli vojáci nuceni pít vodu ze znečištěnýchzdrojů a Švédi brzy se střevními problémy odpadli. Traduje se, že ruská armáda si na příkaz cara do vody, kterou pili, přidávala šungit, a proto v plné síle boj vyhrála. Voda se šungitem čistí a zkvalitňuje dodnes, zvláště v Norsku, Švédsku, ale i v Americe. Když nalejete na šungit vodu, desinfikuje ji a čistí, mění její energetickou i informační strukturu a obohacuje o stopové prvky. Šungitem se čistí voda v bazénech, ve studnách, ve vodojemech, v úpravnách pitné vody pro města i vesnice (mají jí i v Moskvě a Petrohradu), pro čištění odpadních vod z nemocnic… Asi 100 g šungitové drti, případně jeden kamínek střední velikosti stačí na úpravu 1,5–2 litrů pitné vody. Před prvním použitím šungitu je nutná očista pod tekoucí vodou. Z šungitového prachu se vyrábí masti, které pomáhají při bolestech zad, svalů, kloubů, zánětech nervů, artróze, plísních, lupénce, akné, popáleninách, hojení jizev, proleženinách, cukrovce. Šungit se oficiálně využívá při léčbě aids.
Šungitovou drť, kameny nebo mast, pastu, balzám, lze běžně koupit i v ČR, většinou v prodejnách se zdravou výživou, apod…
Táňa