Archiv pro rubriku: Energie kamenů

Energie kamenů

Ortoklas

Ortoklas (Orthoklas)

Potřebujete pomoci s vaší roztěkaností, leností, pesimismem a negativními myšlenkami, depresemi, nervozitou a neklidem, pochybováním o sobě i druhých? Tak tohle je pro vás ta správná energie, ten pravý kámen…

Táňa 🙂

Atakamit

Atakamit

Atakamit je poměrně nově objevený kámen, jehož vlastnosti zatím nebyly zcela prozkoumány. V některých případech se dá snadno splést s chryzokolem, se kterým sdílí některé společné vlastnosti.
Již dnes je ale známo, že otevírá třetí oko, napomáhá vyvolávání vhledů a zajišťuje silné duchovní propojení. Je velmi silný adá se použít k vizualizacím či duchovním vizím. Jeho energie je mimořádně čistá a silná.
Používá se k OOBE a otvírá vyšší srdeční čakru. Jeho energie je energií nepodmíněné lásky. Současně je kámen schopný podporovat činnost brzlíku a posilovat funkci imunitního systému.
Čistí ledviny, zahání strach a podporuje vylučování na všech úrovních. Je to účinný čistič éterického těla a 6. čakry. Dá se použít jako podpůrná léčba při léčbě pohlavních orgánů (opary a venerické choroby). Pokud ho budete nosit na krku, dokáže léčit štítnou žlázu, otevírat krční čakru a napravit zablokovanou komunikaci, což může souviset s neharmonickou činností štítné žlázy. Uklidňující zelená barva krystalu na duchovní úrovni příznivě působí na nervy.

T.

 

Kiwi jaspis

Kiwi jaspis

je kámen, který má velké vyzařování, pomáhá v době stresu a harmonizuje všechny oblasti života. Podporuje šamanské “cestování” a zapamatování snů. Kiwi jaspis poskytuje ochranu a odstraňuje negativní energie, má uzemňovací účinek a čistí čakry a auru. Vylaďuje a dává vám klid a nutí řešit problémy, rozhodovat se. Dává odvahu řešit i složité překážky a podporuje organizační schopnost. Kámen podporuje emoční rovnováhu a umožňuje „se o sebe postarat“ ve stresu a frustraci, což vám umožní bez námahy znovu získat rovnováhu a přijmout se takové, jací jste, aniž byste se museli měnit. Kámen má uklidňující vliv na tělo i mysl. Je také spojen s přírodou a přírodními bytostmi, jako jsou víly a elfové.
Dobrý je i pro elektrosmog, záření, dlouhodobá onemocnění, trávení a problémy s pohlavními orgány. Kiwi jaspis pracuje s uzemněním a dává rozhodnost, dobré pro základní (kořenovou) čakru, dodává životní radost. Detoxikuje a funguje velmi dobře na solar plexus a srdeční čakru.

Táňa 🙂

 

Apofylit

Apofylit (Apophyllite)

Potřebujete dostatek sebevědomí, sebejistoty a duševní rovnováhy? Chcete se zbavit depresí, nervozity, vnitřního napětí, ustaranosti nebo špatného svědomí? Máte z něčeho strach, až jste ochromení, úzkost? Chcete zlepšit svoje meditace, posílit svou auru a najít velký vodič kosmické energie? Máte problémy s plícemi nebo srdcem? Pak si pořiďte apofylit…

Táňa

Dračí kámen

Dračí kámen

Dračí zelený jaspis je velmi silný kámen, jehož naleziště jsou povětšinou pouze v Austrálii a zajímavé je, že na místech, kde se hojně vyskytovali dinosauři. Dračí kámen vytáhne naši vnitřní sílu na maximum. Probudí odvahu a osobní sílu, abychom mohli plnit všechny úkoly, které máme před sebou. Dračí kámen je prospěšný lidem, kteří se zotavují z nemoci nebo s psychickými obtížemi.Kámen vyhledávají všichni, kdo pracují s energiemi, magií, a to z důvodu, že s dračím kamenem se dá putovat do minulých životů a kámen poskytuje velmi silnou ochranu.
Nádherný, že?

Táňa

 

Sfalerit

Start a vítězství – Sfalerit

Chcete se zbavit psychických bloků, překážek, překonat špatné zvyky a návyky, slabou vůli? Chcete být cílevědomější, lépe komunikovat, najít smysl svého života, zvýšit si intuici, koncentraci, abstraktní myšlení, být spontánnější? Zdravotně zmírnit diabetes, zharmonizovat hormonální činnost v těle, ekzémy, akné a pánové zlepšit stav prostaty? Pak vám pomůže energie sfaleritu…

Táňa

 

Křišťál

Světlo a síla

Horský křišťál – nejprostší, nejuniverzálnější a nejsilnější z kamenů. Je to kámen kamenů, prakticky všechna náboženství o něm mluví jako o kameni duchovního poznání, čistoty, božího světla. Ztělesňuje dokonalost….
Ve dnech, kdy je Slunce ještě slabé a světu vládne tma, je dobré nosit křišťál na krku, dodá nám světlo, sílu a spojí nás s Matkou Zemí…
Nezapomínejte ale čistit a nabíjet…

Táňa

Jantar

Jantar (Amber)

Jantar je kámen – nekámen, je to zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů, která se poblíž nás nejvíce nachází v Polsku. Jantar je plný sluníčka a tepla a dokáže energeticky zahřát a pomoci při nachlazeních, rýmách a chřipkách. Prosvětlí náš svět, zažene chmury, deprese, pocity beznaděje. Dokáže nás dobře ovlivňovat při zásadních rozhodnutích v životě. V Orientě je od dob starověkých říší jantar používán k zesílení meditací, modliteb, rozjímání a jasnovidci ho používali jako pomůcku k prohloubení svých stavů. Čarodějky ho nosí na ochranu před magickými útoky. Pomáhá dětem s prořezáváním zoubků, při očních a ušních potížích a co se týče zdravotního stavu, je to takřka univerzální léčitel. Důležité je, aby se dotýkal pokožky.
No a jedna zajímavost – v Pobaltí a Rusku se vyrábí léky pro oligarchy na kocovinu (vyprošťovák), které obsahují práškovaný jantar a vitamín C…

Táňa

Alabastr

Alabastr

je vzácný druh průsvitného mramoru, ze kterého se dodnes vyrábějí sochy a různé ozdobné předměty. Výrobky z alabastru proslul hlavně starý Egypt, v některých dochovaných spisech jsou zmínky o špičkách pyramid z alabastru. Kde byla možnost, umisťoval se alabastr na co největší plochu chrámů, protože projasňuje a zvyšuje energii místa. Celkově jakýkoliv mramor, hlavně bílé odrůdy, mají vysoké duchovní vibrace, a proto z nich byly budovány celé chrámy. Alabastr podporuje psychickou stabilitu a vnitřní klid, mentálně zklidňuje zmatky, napomáhá obrácení pohledu od světských záležitostí do nitra. Přináší porozumění dějům, které se odehrávají v našem podvědomí. Na fyzické rovině alabastr podporuje a hojí nervy, trávení, napětí a křeče svalů, zmírňuje těhotenské nevolnosti. Dnes se, bohužel, alabastrové sochy vyrábějí tak, že se kamenná drť pojí s pryskyřičnými lepidly…

Táňa

Siderit

Siderit

Vyzařování sideritu pomáhá lidem nevyrovnaným s častými změnami nálad, nespolehlivým a netrpělivým jedincům. Jeho vyzařování učí věrnosti, stálosti a trpělivosti. Po zdravotní stránce zlepšuje osteoporózu, anémii a trávení.

Táňa