Archiv autora: Táňa Labovská

Předpověď na pondělí

Předpověď na pondělí 10.8.2020

Restart

Pondělí po nás bude chtít jakýsi restart. Je možné, že se potřebujeme probrat, zažehnout svou tvořivost, pracovitost a k tomu potřebujeme zdravě se naštvat. To nám bude dneska určitě umožněno :-D.  Jestli se  budete na někoho zlobit, protože (doplňte si sami): děti zlobí, kolega na vás něco nabonzoval šéfovi, někdo vám v autobuse vynadal, doprava měla zpoždění a vy jste to odnesli, kamarádka se na vás urazila, polili jste si kávou košili, když máte za chvíli důležité jednání, …atd., atd….zlobte se nejprve sami na sebe (od koho to ten kolega ví, neřekli jste mu to náhodou sami?) Když se zlobíte na děti (i dospělé) bývá to proto, že máte o ně obavy. Pak z toho všeho můžete mít nakonec vztek na sebe, kdy se vám pak mohou dít různé drobné nehody – boule, odřeniny, popáleniny, pořezání, apod…Nebo pociťujete  bezmocnost? Strach, že vám někdo vynadá, že bude zpochybňovat vaše názory, nápady, posmívat se?  Závidíte někomu? Koupil si soused nové auto? Nezáviďte a vydělejte si na něj taky…Stydíte se? Snažte se dnes rozpoznat přesně svoje pocity, možná se potřebujete jen trochu vybít, upustit páru – jděte do posilovny, běhejte, přestavte byt, ukliďte sklep, vymalujte, jděte do lesa nebo na pole a klidně tam dupejte a ječte, srnky a zajíci  to snesou 😀

Partnerství, vztahy: máte toho zrovna dost: partner si zase neustlal, nedal dolů prkýnko na záchodě, pastu na zuby nechal otevřenou, snědl vám ráno poslední housku? Pak dnes rázně a rozhodně proberte věci, co vás štvou nebo se podle toho zařiďte pro příště. Nežárlete, zbytečně se užíráte. To si raději  zvyšte sebevědomí.

Zdraví: oslabena bude oblast krku a ramenou. Hlasivky, štítná žláza, hrtan, mandle…

Astrometeo: geomagnetické pole země i Slunce jsou dnes v klidu, Měsíc ubývá

Krásné pondělí, přátelé 🙂

vaše Táňa 🙂

Předpověď na neděli

Předpověď na neděli 9.8.2020

Sebeobrana

Neděle vypadá na trochu bojovnější naladění. Co nás čeká – budeme muset zabojovat, čekají nás zkoušky, budeme se muset bránit, vymezovat, mít odvahu. Když máme na něco svůj názor, i na složité věci, řekneme ho. Když se nebudeme bát a budeme se bránit, hájit, vyhrajeme. Den si nás prověří, jak jsme schopni uhájit své pozice (nebo z nich kvůli druhým a okolnostem ustupovat). Možná nám naše osobní problémy přerůstají přes hlavu a my se je snažíme zatlačit do pozadí.  Jsme schopni se prosadit, postavit se překážkám, bránit své pozice, své území, zájmy. Očekávejte diskuze, vyjednávání, soupeření, slovní střety. Někdo vás může kritizovat, s něčím můžete být konfrontováni, někdo vám může závidět, mít snahu vás poškodit, pomluvit, dnes nečekejte žádné lidumilské přístupy.

Partnerství, vztahy: dnes možná větší hádavost, bojovnost, boj o vztah. Možné konflikty nebo pocit napětí nebo se můžete cítit okolnostmi zahnaní do kouta. Nehádejte se, ale také dejte tomu druhému najevo, že tohle už ne, ale v klidu.

Zdraví: citlivá je hlava a všechny orgány v ní, je slabší životní síla.

Astrometeo: geomagnetické pole Země je v klidu, Slunce též, Měsíc ubývá.

Krásnou neděli, přátelé 🙂

vaše Táňa 🙂

Předpověď na sobotu

Předpověď na sobotu 8.8.2020

Hranice

V sobotu bychom měli pochopit to,  že jsme mnohem silnější, než si myslíme, uvědomit si to.  V posledních dnech se mohlo změnit v našich životech hodně věcí a nemusel zůstat prakticky na kameni kámen. Dnes se po nás bude chtít, abychom si vymezili a stanovili své hranice a ukázali ostatním, co ještě smí a co je už pro nás “přes čáru”. Také bychom se měli trochu víc obrnit, aby nás chování ostatních, škodlivá slova nebo úmysly, nezraňovaly, aby po nás jen sklouzly. Zkuste si představit, co vám dělá radost nebo co byste teď chtěli prožívat, to je u vás, zážitky a zkušenosti, které chcete přijmout do svého života a co už je za čárou a co nechcete. Stanovte si, co je váš soukromý prostor a kam druzí smí jen na pozvání (z vašeho bytu nemusí být ubytovna pro ty, co projíždějí a potřebují přespat, nebo se zrovna rozhodli se stavit, dát si zadarmo kafe a dojít na WC). Naučte se říkat ne, když chce někdo svými spontánními rozhodnutími “teď”, narušit vaše plány.

Partnerství, vztahy: nežijte život druhého, nedýchejte mu na krk, i když jste dva, jste samostatné osobnosti. Buďte objektivní. Když něco nechcete dělat nebo se z toho necítíte dobře, nedělejte to.

Zdraví: citlivá bude hlava a všechny orgány v ní, cévy. Zkuste si pořádně zazívat, zívání rychle zásobí mozek kyslíkem.

Astrometeo: geomagnetické pole Země i Slunce jsou v klidu, Měsíc ubývá.

Krásnou sobotu,  přátelé 🙂

vaše Táňa 🙂

 

Bělotrn kulatohlavý

Bělotrn kulatohlavý (Echinops sphaecephalus)

Bělotrn kulatohlavý a Bělotrn modrý jsou bodláky, které milují motýli, včelky a čmeláci, ale také jsou to velmi silné léčivky, které se užívají při různých neuralgiích a poruchách vedení vzruchů nervovými vlákny,(RS), při obrnách a těžších úrazech, zánětech míchy, nervů, podporují činnost mozku při Alzheimerově chorobě, zlepšují paměť, pomáhají při Parkinsonu. Působí dobře na svalové křeče, atrofii svalů, Stimulují srdeční sval. Užívají se pro podporu a obnovu činnosti nervových a mozkových center. Pomáhají odstraňovat a doléčovat stavy po borelióze, klíšťové encefalitidě. Dobře působí při bolestech zubů, zánětech středního ucha, zánětech spojivek a očních problémech. Z bělotrnů se užívají semena, která se podrtí a vyrobí se nich tinktura. V Rusku se používají jako oficiální léčivo farmaceutickým průmyslem, na výrobu kardiotonik. Z tohoto důvodu se bělotrn nesmí užívat, pokud užíváte léky na srdeční činnost.

Táňa

 

Lapis lazuli

Lapis lazuli

Kámen Starého Egypta, lapis…Na šperky je zpracováván od nepaměti, vyráběly se z něj kromě šperků také amulety, sošky, pečetidla. Tento kámen symbolizoval moc a bohatství. Prášek z lapisu spolu s voskem a olejem se používal jako barvivo – ultramarin a jako líčidlo např. ve Starém Egyptě. Dnes se cení jako kámen moudrosti, přátelství a lásky, ochrany.
Tento kámen se vztahuje už svou barvou k duchovnu, je to kámen meditací a kontemplací. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku, otevírá v nás větší možnosti k pochopení zákonů Vesmíru. Dokáže probudit vnitřní vhledy a pomáhá nás napojit na Zdroj a důvěru nechat se vést, mít při tom pocity jistoty a bezpečí. Položený na třetí oko dokáže napojovat na vědění našich předků. Umí uklidnit strachy a nejistoty. Je to prostě moudrý kámen, který vyzařuje důstojnost. Je to kámen králů a vládců, stejně tak královská bývá jeho cena, pokud je pravý. Podporuje otevřenost, zdravý rozum a umění prosadit sebe i vlastní názory.Tento kámen a jeho vyzařování podporuje partnerskou věrnost, dokáže nám pomoci i najít přátele, kteří budou dobří a věrní. Pro tyto účely by se měl nosit kámen na těle a hlavně jako náhrdelník. Často bývají na lapisu zlaté pyritové vrostlice(viz obrázek), které mu dávají ještě větší kouzlo. Upíři ho údajně používají, aby mohli vydržet na denním světle.
Kámen reguluje krevní oběh, mírní otoky a křeče, má vliv na správné fungování štítné žlázy a brzlíku. Zmírňuje teploty, záněty průdušek, vyrovnává krevní tlak a dobře působí proti bolestem hlavy ze stresu a nervozity, je prevencí proti rakovině, infarktu a mrtvici.
Lapis lazuli čistíme velmi často, pod tekoucí vodou a nabíjíme jen krátce na přímém slunci…

Táňa

Předpověď na pátek

Předpověď na pátek 7.8.2020

Připraveni?

Páteční energie by mohly přinést hodně tajemný den, kdy se mohou dít trochu zvláštní věci, budou vítězit city, emoce, intuice, ideály. Co se po nás bude vyžadovat?  Abychom se napojili na svou intuici i rozum, začali něco dělat, realizovat své plány a nápady…. Je třeba si uvědomit svou smrtelnost a krátký úsek života, který je nám vyměřen na Zemi a podle toho se chovat. Jen proto, že víme o smrti, můžeme naplno žít. Sjednoťte rozum i srdce a dělejte rychlé a rozhodné činy, uskutečněte vaše plány, dnes je na to dostatek energie, která vám bude pomáhat. Jestli nevíte, jak dál,  jste zmatení a nerozhodní, dnes by vám mohly přijít skvělé nápady na řešení, dávejte pozor na znamení, na to, co vám říkají druzí, na podněty, impulzy, můžete uslyšet písničku, kolemjdoucí může říct větu…. Pomůže vám zdravý úsudek a rozhodnutí. Určitě je důležité vědět a jednat… A  jestli potřebujete někomu něco říct (vyříkat si to nebo říct svůj názor) udělejte to dnes.

Partnerství, vztahy: neztrácejte hlavu, nebuďte nerozhodní, nehádejte se.  Když budete aktivní a budete jednat, strachy a obavy se rozpustí. Jednejte v souladu s tím, co říkáte (ne něco jiného vyprávět a něco jiného pak udělat). Skvělý den na seznamování.

Zdraví: citlivá jsou stále ještě chodidla a prsty u nohou a šišinka.

Astrometeo: Slunce i geomagnetické pole Země jsou v klidu, Měsíc ubývá.

Krásný pátek, přátelé 🙂

vaše Táňa 🙂

Předpověď na čtvrtek

Předpověď na čtvrtek 6.8.2020

Harmonie

Ve čtvrtek  se budeme rádi obklopovat krásou a vším harmonickým. Budeme spokojeni, když všechno půjde podle plánu, jak má, vše bude vycházet.  Dobrý den na zušlechťování sebe sama, svého těla, svého okolí, bytu, domu, zútulňování prostředí doma, v práci,  atd. čtvrtek je vhodný i  na nákupy oděvů, šperků, kosmetiky, uměleckých děl, atd…Co  ale zrovna dnešní energie nepodporuje, je  sebevědomí. Třeba bude popřemýšlet, jestli je v harmonii i chování lidí k vám, jestli vás někdo nevyužívá, nezneužívá. Pokud ano, odešlete ho tam, kam patří. To platí i o vašich přáních, plánech a snech, umístěte je tam, kde mají být a nenechte se přesvědčovat od okolí, co je pro vás vhodné nebo ne. Vy sami to máte vědět a cítit nejlíp. Nic dnes nedělejte silou, když to nejde lehce, tak to raděj nechte být, žádné použití síly nebo velký tlak nikdy nevede k ničemu dobrému.

Partnerství, vztahy: slůvko “já” dnes příliš neuplatňujte, používejte “my”. Sjednoťte svoje zájmy a plány. Buďte v rovnováze. I tady platí dnes netlačit, nechtít něco za každou cenu a hned. To platí obzvlášť pro začínající vztahy…

Zdraví: problematická oblast je dnes v oblasti chodidel a prstů u nohou, lymfy.

Astrometeo: geomagnetické pole Země i Slunce jsou v klidu, Měsíc ubývá.

Krásný čtvrtek, přátelé 🙂

vaše Táňa 🙂

Předpověď na středu

Předpověď na středu 5.8.2020

Realita

Ve středu můžeme očekávat  větší pohyb, rychlost, víc cestování nebo nutnost někam dojít, dojet, jít na návštěvu, atd…Očekávejte větší impulzivnost, panovačnost, rychlejší podráždění a vztek, ale i adrenalin. Budeme víc toužit po dobrodružstvích nebo po tom udělat něco riskantního. Možná v nějakých věcech, které očekáváte, nastane trochu zpoždění, nějaké komplikace nebo plány budete muset odložit. A tak najednou místo pocitu štěstí můžete zakoušet pesimismus nebo vám může ubýt sebedůvěra, berte to tak, že to tak má být…Nesoustřeďte se víc na to, že je sklenice poloprázdná než zpola plná. Nebuďte rozmarní, nafoukaní, přehlédnete slibné příležitosti. Přijměte pomoc, jestli jí potřebujete.

Partnerství, vztahy:  kvůli rychlým energiím a změnám raději  buďte upřímní, nenoste masku, nepřetvařujte se, na diplomatické kličky nebude dost času. Partnerství jsou v pohodě a šťastná. Motivují nás i společné úkoly s protějškem. Partner (ka) vás dokáže podržet, když to potřebujete. U nových setkání se dají očekávat spíše platonické vazby.

Zdraví: oslabená jsou chodidla, prsty u nohou a lymfa. Pečujte víc o nohy, noste pohodlné boty. Zkuste chodit bosi (ale v bezpečném terénu)

Astrometeo: geomagnetické pole Země je porušené, Slunce v klidu, Měsíc ubývá.

Krásnou středu, přátelé 🙂

vaše Táňa 🙂

 

Předpověď na úterý

Předpověď na úterý 4.8.2020

Užij dneška

Oč v úterý půjde? Velkou měrou sklidíme, co jsme v posledních dnech zaseli, aneb, jaké programy jsme vložili a používáme, takové nám běží. Úterý je den, kdy bychom si měli dobře uvědomit, že každá vteřina, kterou jen tak necháme protéct mezi prsty, se nevrátí. Proto dělejte vše, jak nejlépe umíte, tady a teď. Nechte zbytečného odkládání věcí “na jindy”, až…až se budete cítit lépe, až nebude pršet, až bude protějšek dobře naladěný, až…Udělejte to teď. Nebo začněte. Naberte nový směr, dělejte věci jinak, jděte do neznáma. Buďte originál. Nepodřizujte se módním trendům nebo tomu, co si ostatní myslí, že je vhodné (nebo vhodné pro vás). Nenechte se vecpat do žádných šablon, které někdo vytvořil. Na co ale pozor: na nezodpovědnost, lehkovážnost, nedbalost, neplnění slibů a závazků, povinností.

Partnerství, vztahy: ve vztahu dnes může vzniknout menší chaos, něco se může přeskupovat, přeorganizovávat, krystalizovat, něco může být jinak. Vztah může být na začátku nové fáze. Pokud budete brát všechno s humorem a nebudete nic komplikovat, vše poběží skvěle. U seznamování – jde jen o flirt, ne životní perspektivu.

Zdraví: stále ještě oslabena oblast od kolen dolů, křečové žíly, bércová onemocnění, kotníky, tomu věnujte pozornost. Dlouho nesedět ani nestát.

Astrometeo: geomagnetické pole Země je porušené, Slunce v klidu, Měsíc je den po úplňku.

Krásné úterý,  přátelé 🙂

vaše Táňa 🙂

 

Předpověď na pondělí

Předpověď na pondělí 3.8.2020

Signály

Pondělí nás vybídne k tomu, abychom namísto rutiny a každodenní otupělosti začali trochu víc dávat pozor. Nebo jsme možná moc při zemi a musíme si na současnou situaci udělat náhled trochu víc z výšky, mít širší rozhled. Určitě dnes dávejte pozor na různá zvláštní znamení a sny, intuici. Může to být varování nebo také příležitost, která by se nemusela opakovat. Možná vám někdo řekne větu a vy si něco uvědomíte a může to změnit celý váš život. Možná jste se jen zapomněli radovat z drobností ve vašem životě, z vůně květin, sluníčka, vašeho zdraví nebo zdraví vašich blízkých….Možná spoustu věcí berete jako samozřejmost. Den také probouzí kreativitu, dobře se obchoduje, uzavírají se dobré smlouvy. Rychle nám to myslí a dokážeme si dát věci do logických souvislostí. Rádi dnes pobudeme s přáteli nebo sourozenci, v případě větší vzdálenosti je rádi uslyšíme. Pokud potřebujete někomu něco vysvětlit, objasnit, dát něco na vědomí, jak se věci doopravdy mají, budete někoho potřebovat něco naučit, atd., je na to dobrý den.

Partnerství, vztahy:  nezabýváte se příliš nějakými nedůležitými věcmi, nerýpáte a nekritizujete příliš protějšek? Buďte dnes trochu víc nad věcí. Možná se vám ozve nějaká stará láska. Lidé se nemění, nechte to být.

Zdraví: citlivé budou nohy od kolen dolů – bérce, kotníky, křečové žíly…

Astrometeo: geomagnetické pole Země i Slunce jsou v klidu, Měsíc je dnes v úplňku…

Krásné pondělí, přátelé 🙂

vaše Táňa 🙂