Padparadža (Oranžový safír)

Padparadža (Safír oranžový – korund)
Safíru padparadža se odjakživa připisují magické vlastnosti. Hlavní oblastí jeho působení jsou milostné city. V amuletu kámen chrání před černomagickými kouzly lásky a zároveň obdaruje majitele energií, která může v dobrém přilákat jakoukoli osobu. S jeho pomocí můžete rozeznat své skutečné pocity, poznat lež a chránit se tak před chybami. Pomůže manželským párům posílit vztahy, vnést do nich harmonii a teplo.
Šperky a amulety s kamenem padparadža přispívají k rozvoji ctižádosti, důstojnosti a hledání spolehlivých přátel. S jeho pomocí se můžete dostat k mnoha tajemstvím a rozšířit si vlastní obzory.
Padparadža je nejsilnějším ochráncem před intrikami závistivých lidí a těch, kdo chtějí ublížit, poškodit, před uhranutím a zlými úmysly. Vzbuzuje důvěru, pomáhá překonávat fóbie a strachy. Kámen dělá svého majitele atraktivnějším, laskavějším, povzbuzuje k otevřenější komunikaci s ostatními, podporuje ambice.
Kámen je považován za talisman kreativních lidí. Je schopný probudit skryté talenty, rozvíjet představivost, přitahuje nové myšlenky a nápady.
Největší naleziště jsou na Srí Lance, slovo padparadža je složeno ze slov lotos a radža, takže doslovný překlad by byl lotosový princ. Padparadža je jeden z nejkrásnějších šperkových kamenů vůbec. Podle toho se pohybuje i jeho cena. údajně nebyl nalezen kámen větší než 2 karáty.
Táňa