Atakamit

Atakamit

Atakamit je poměrně nově objevený kámen, jehož vlastnosti zatím nebyly zcela prozkoumány. V některých případech se dá snadno splést s chryzokolem, se kterým sdílí některé společné vlastnosti.
Již dnes je ale známo, že otevírá třetí oko, napomáhá vyvolávání vhledů a zajišťuje silné duchovní propojení. Je velmi silný adá se použít k vizualizacím či duchovním vizím. Jeho energie je mimořádně čistá a silná.
Používá se k OOBE a otvírá vyšší srdeční čakru. Jeho energie je energií nepodmíněné lásky. Současně je kámen schopný podporovat činnost brzlíku a posilovat funkci imunitního systému.
Čistí ledviny, zahání strach a podporuje vylučování na všech úrovních. Je to účinný čistič éterického těla a 6. čakry. Dá se použít jako podpůrná léčba při léčbě pohlavních orgánů (opary a venerické choroby). Pokud ho budete nosit na krku, dokáže léčit štítnou žlázu, otevírat krční čakru a napravit zablokovanou komunikaci, což může souviset s neharmonickou činností štítné žlázy. Uklidňující zelená barva krystalu na duchovní úrovni příznivě působí na nervy.

T.