Tymián

Tymián (Thymus vulgaris)

Tymián známe v našich končinách hlavně jako koření používané na maso a do různých omáček, sýrů. Jinak je to ale bylinka, která dokáže léčit. Skvěle působí proti parazitům, průjmům a nadýmání, zlepšuje trávení. Dobrý je při žaludečních potížích, kocovině, nechutenství, neuróze a zánětech žaludku, protože mj. desinfikuje. Ale jeho nejsilnější působení je na kašel, bronchitidu a černý kašel (který byl do ČR po mnoha letech s imigranty opět přivlečen). Dokáže uvolnit průdušky, což je dobré i pro nemocné astmatem. Tymiánový odvar se dá použít i jako kloktadlo při bolestech v krku nebo jako ústní voda. Mimo jiné také čistí a desinfikuje ledviny, zbavuje organismus zadržené vody, odstraňuje kyselinu močovou z těla, takže mírní revmatismus a dnu. Zevně se tymiánový olej používá na bolavé svaly a klouby.
V magii se tymián užívá na soustředění síly, abychom dokázali čelit budoucím nesnázím. Zvláště pak pro muže, kteří se chystali do boje, války, míchal se tzv.
Pohár válečníka:
15 gr brutnáku, 15 gr tymiánu, 1/2 litru vařící vody, vylouhovat 15 min a vypít teplé (využijte když potřebujete být odvážní a soustředit síly).

Táňa